Інформація для батьків











Як не втратити контроль над дітьми під час карантину?
Під час карантину, оголюються всі ваші проблеми. Раніше ви могли від них втекти на роботу або хоча б розчинитися у соціумі. Зараз тікати нікуди, оскільки ви у чотирьох стінах. Це найкращий час для того, щоб вирішити всі проблеми, які виникають у стосунках з дітьми.
Дітям не потрібен «контроль», вони природно хочуть бути хорошими та слухняними для своїх батьків. Якщо поведінка дітей виходить з-під контролю, це означає одне – ви десь недопрацювали. Десь втрачений батьківський авторитет, десь порушена ієрархія або дитина не відчуває турботи чи безумовної любові.
Контроль потрібен хіба що за режимом. Необхідно прописати план дня для дитини. І у дні повинно бути не лише навчання! Окрім навчання, потрібно виділити час для фізичної активності, вільної гри, спланованих прийомів їжі, для релаксу і для нудьги. Нудьгу я б поставила на перше місце, бо саме у ній народжуються класні ігри, які допомагають дітям адаптуватися до нової реальності.
Чим зайняти дітей, щоб знайти вільний час для себе?
Діти займають себе самі, якщо не заважати їхньому природному розвитку. Вони вигадують власні ігри, досліджують світ і взаємодіють з батьками.
Мультики та комп‘ютерні ігри заважають дітям гратися самостійно. Мультики - це готове рішення. Не працює фантазія, дитина не розвивається. Окрім того, дитячий мозок не здатен сприймати 24 кадри за секунду. Тому виділяється гормон, який гальмує роботу мозку, щоб можна було сприймати ці 24 кадри. І при «передозуванні» мультками це гальмування переходить у реальне життя. В цьому випадку розвиток дитини страждає.
“Я дуже рекомендую батькам спробувати пожити 2 тижні без мультиків. Дитина стане значно спокійнішою і навчиться розважати себе сама”, - зауважила Марія Сичинська.

Як компенсувати дітям брак прогулянок?
Брак прогулянок компенсувати складно. Але такі умови диктує реальність. Можна відгородити частину кімнати (можливо, є балкон) для «прогулянок». Спробуйте пограти у таку гру: перевзуватися, переодягатися і виходити на балкон. Тримати певні іграшки лише на «території прогулянок». Це буде певна зміна обстановки.
Прогулянок ніщо не замінить. Але співставивши ризики ми розуміємо, заради чого ми це робимо.
Що не потрібно робити батькам під час карантину?
Точно не потрібно робити вигляд, що нічого не відбувається. Життя змінилось. Спершу треба цю реальність прийняти дорослим. І чим швидше ми усвідомимо, що це не змінити, тим краще.
Діти відчувають нашу тривогу, навіть якщо ми при них не розмовляємо на ці теми і приховуємо, що відбувається. Діти можуть відчувати шалену тривогу, але не ставити запитань. Важливо розуміти, що вони все відчувають і ваше мовчання лише погіршує ситуацію. Зважаючи на вік дитини і на її чутливість треба підібрати слова, щоб пояснити, що відбувається. Є речі, про які краще промовчати. А є те, до чого варто підготувати.
Це дуже індивідуально. В першу чергу, треба бачити дитину, щоб розуміти, що вона може витримати, а що – ні. Також вибір тону розмови дуже залежить від того, у якому психічному стані знаходяться батьки, наскільки вони близькі зі своїми дітьми, наскільки діти можуть відкрити своє серце батькам і т.д.
Як уберегти дітей від зараження та пояснити їм, що таке коронавірус?
Зі старшими дітьми можна бути відвертим. Але важливо видавати інформацію дозовано. Дітям точно не потрібен такий потік інформації, який мають дорослі. Спирайтесь на авторитетні джерела і контролюйте, що читають/дивляться діти. Деяка інформація може їх травмувати.
Малечі варто пояснити, що є такий вірус, який живе на дверних ручках, на підлозі, на руках та інших поверхнях. Але всі заходи безпеки повинні бути у формі гри, інакше буде складно: “Це ж весело: маска у мами, маска у тата і тобі одягнемо маску. Дивись, які ми схожі!” або “У тебе в руці сидить маленьке сонечко, яке дуже любить купатися. Тому треба купати його довго і з милом. Тоді воно буде щасливим” - найпростіші приклади. Пов’язуйте гру з улюбленими героями ваших дітей, зацікавлюйте їх, грайтеся разом.

Советы родителям по питанию детей

                   Существует очень много советов и рекомендаций по поводу правильного питания для детей и подростков. Питание ребенка, прежде всего, зависит от его возраста.
Начиная с введения прикорма и дальше, забота о питании ребенка становится одной из главных родительских обязанностей.

Ваш малыш растет, развивается, и так приятно осознавать, что это ваша заслуга. Питание детей, конечно, разительно отличается о питании детей более старшего возраста.
                 Маленькие дети требуют особо пристального внимания к себе, их взрослая «еда» начинается с введением прикорма. Советы родителям по питанию детей, включающие рекомендации по введению начала прикорма, в основном, сводятся к следующему. Так, самый вкус, который узнает ребенок - это сладкий, ведь грудное молоко, которое он получает в самом начале своей жизни от мамы, имеет сладкий вкус, нужно, чтобы вкус прикорма не слишком разительно отличался от него, или был нейтральным. Обычно начинают с яблочного пюре, затем вводят овощное пюре - кабачки, тыква, морковь и прочее, потом каши - гречневую, овсяную, кукурузную, рисовую.
                 Когда даете ребенку какой-нибудь новый продукт, всегда наблюдайте за индивидуальной реакцией малыша.
Многие врачи-гастроэнтерологи вообще советуют в то время, когда ребенку предлагаются новые виды каш, кормить одинаковой кашей (или пюре) в течение целой недели. Так и ребенок привыкнет к новому вкусу и сможет его полюбить, и мама будет уверена, что новый продукт подходит, и есть его дальше уже можно будет без всяких проблем.
                   С возрастом, по мере роста, рацион ребенка стоит все более разнообразить. Однако обязательно учитывайте, что не все дети едят одинаково много. Бывают и так называемые «малоежку». Накормить такого «малоежку» очень трудно, и ест он немного. Однако, вопреки многим советам родителей по питанию детей, которые считают, что ребенок поест, когда захочет, бывают случаи, когда необходимо проявлять определенную настойчивость и пытаться все же накормить ребенка «малоежку», поскольку, если он будет недоедать систематически, вряд ли достигнет значительных успехов в росте и общем развитии. Обидно будет, если такой ребенок не догоняет сверстников, выглядит худеньким и анемичным. Подобные дети капризны и привередливы в еде, здесь нужны с детства при кормлении шутки, и приготовления разнообразного меню.
Если ребенок совсем отказывается от любого продукта, старайтесь предлагать по чуть-чуть. Некоторым детям совсем не по вкусу, например, сыр, но сыр это незаменимый источник железа, белка, кальция, фосфора, то есть, полностью заменить его ничем не получится, так что его нужно обязательно включать в детское меню. Добавляйте в творог фрукты, кефир, молоко или йогурт, это придаст сыра новый вкус, который возможно ребенку понравится, и в дальнейшем он уже будет, то есть с удовольствием.
Детям первого года жизни нужно больше калорий, чем, например, в возрасте от двух до пяти лет. Это связано с тем, что жирок, который делает совсем маленьких детишек такими очаровательно рыхлыми, постепенно уходит, и соответственно еды ребенку нужно поменьше. Стандартно, ребенок до пяти лет, должен питаться не менее четырех раз в день, общее количество (вес) пищи за один прием не должен быть меньше 200 граммов. Соки, компоты, морсы, вода и другие жидкости в расчет не идут.
Завтрак должен состоять из полезных продуктов, которые легко усваиваются и помогут обеспечить энергию в течение дня. Советы родителям, что нужно давать детям на завтраки, обеды и ужины охотно дают бабушки и дедушки, но не лишним будет при этом еще и прочитать соответствующую литературу и поговорить с детским врачом, которому вы доверяете
Главное, заботясь о малыше, старайтесь, чтобы те продукты, которые он ест, были свежими и натуральными. Свежими означает, что не стоит готовить овощной или мясной суп для ребенка на несколько дней, время хранения готовых детских блюд должно быть по возможности не более 12:00. Если все же есть необходимость сохранить на более длительное время, замораживайте в морозилке. Конечно, более старшим детям, когда они уже едят все и с общего стола, такие меры можно и не соблюдать, достаточно будет просто не нарушать условия хранения продуктов, и внимательно отслеживать сроки годности.
Еще из общих рекомендаций по питанию для всех детей - для роста нужна питательная, богатая всеми витаминами и микроэлементами пища. 
               Питание - источник здоровья, и ?? полноценного развития. Не заменяйте натуральные продукты для ребенка искусственными витаминами, следите, чтобы он пил много жидкости, каждый день в его рационе должны присутствовать мясо или рыба, фрукты, овощи, молочные и кисломолочные продукты.
                  Чтобы малыш хорошо ел и рос быстрее, готовьте ему его любимые блюда, и предлагаете новые. Во время завтраков, обедов и ужинов собирайтесь за стол всей семьей. Пусть пища превратиться для ребенка в красивую, захватывающую и интересную церемонию.

Немає коментарів:

Дописати коментар

       Сторітелінг: створюємо історії, що захоплюють До уроку у 5 класі  за темою " Правила безпечної поведінки  на льоду" Джерол...